Aktualności

KONCERT „PRZYGODY PANA KLEKSA”

Każdego miesiąca mamy okazję gościć muzyków zielonogórskiej filharmonii. W mają muzycy zagrali i zaśpiewali dla naszych dzieci: ” Witajcie w naszej bajce”, „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka”, „Psie smutki”

RODZICE, DZIADKOWIE

Zdrowych, spokojnych, radosnych, ciepłych świąt Wielkiej Nocy – kadra niepublicznego żłobka „Misio Bazik

KOMUNIKAT

Uprzejmie Państwa informuję, że w dniach 29.03 – 09.04 nie wszystkie dzieci będą mogły zostać objęte naszą opieką. Decyzją rządu taką możliwość mają dzieci rodziców zatrudnionych w służbach mundurowych i służbach medycznych.

„MIKOŁAJ, MIKOŁAJ…CO TO ZA MIKOŁAJ”

Tak śpiewały dzieci kiedy św. Mikołaj zawitał do żłobka. Jak zareagowały Misiobaziki na przybycie gościa? Były podekscytowane, troszkę przestraszone ale wszystkie czekały z niecierpliwością na prezent. Św. Mikołaj nawet nam zatańczył w towarzystwie Pani Mikołajowej. Było naprawdę wesoło. Rozsiadł się wygodnie w swoim fotelu i przekazywał każdemu prezent…nawet panie dostały upominek.

Uprzejmie informuję, że rekrutacja w ramach projektu „Misio Bazik” wspiera aktywność zawodową rodziców z Europejskiego Funduszu Społecznego została zakończona.

PROJEKT PN. – ŻŁOBEK „MISIO BAZIK WSPIERA AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ RODZICÓW”

Żłobek „Misio Bazik” Ewa Godlewska ogłasza rekrutację do projektu pn. „Misio Bazik wspiera aktywność zawodową rodziców” nr RPLB.06.04.00-08-0019/20 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 6.4. Równość szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.Do udziału w projekcie zapraszamy:

Panie z obszaru miasta Zielona Góra (uczą się, pracują lub zamieszkują w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego),  zainteresowane udziałem w projekcie w tym:

  • osoby pozostające bez pracy, sprawujące opiekę nad dzieckiem do lat 3, w tym także osoby przebywające na urlopie wychowawczym oraz chcące powrócić lub wejść na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka,
  • osoby pracujące, sprawujące opiekę nad dzieckiem do lat 3, w tym osoby przebywające na urlopie macierzyńskim lub na urlopie wychowawczym lub na urlopie rodzicielskim, dla których wsparcie w postaci zapewnienia opieki nad dzieckiem umożliwi utrzymanie zatrudnienia.

 W ramach prowadzonej rekrutacji dostępne jest 15 miejsc dla uczestniczek projektu, których dzieci zostaną objęte opieką w żłobku „Misio Bazik” .

Pierwszeństwo udziału w projekcie mają w szczególności:

  • osoby samotnie wychowujące dzieci,
  • rodziny wielodzietne,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby posiadające dzieci z niepełnosprawnościami w wieku do 3 lat.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 661 400 422 w godz. 9.00 17.00

NABÓR NA LATA 2020 I 2021

Szanowny Rodzicu, uprzejmie informuję, że trwa nabór na bieżący oraz na 2021 rok.
Proszę o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na spotkanie. W związku z obecną sytuacją wszystkie rozmowy odbywają się po zakończeniu pracy żłobka tj. po godzinie 16.00 (do końca sierpnia).

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

No cóż, żegnamy kolejnych absolwentów, czas tak szybko płynie. Życzymy Wam kochani samych radosnych dni w przedszkolu. Jesteśmy przekonane, że sobie poradzicie. Wiecie już, jak radzić sobie przy stole podczas posiłku, potraficie  samodzielnie ubrać się i rozebrać, korzystanie z toalety to dla Was łatwizna, doskonale rozumiecie, że po zabawie należy odłożyć wszystkie zabawki na miejsce, pilnowanie węża podczas spaceru to podstawa, aby było bezpiecznie  A poza tym, poznaliście mnóstwo piosenek, wierszyków i zabaw, którymi możecie teraz podzielić się ze swoimi nowymi przyjaciółmi

Dzień Mamy i Taty

Kochani Rodzice, Smerfy, Tygryski, Pszczółki i Gumisie składają Wam moc gorących życzeń: uśmiechu każdego dnia, spełnienia marzeń, radości i zdrówka. Nie mogliśmy w tym roku zaprosić rodziców do żłobka ale taka sytuacja w żaden sposób nie zniechęciła naszych dzieci do zaśpiewania i nagrania piosenki z okazji ICH święta. Popatrzcie sami.

Na podstawie § 1 oraz § 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. Poz. 491), od dnia 23 marca 2020 r. do odwołania, żłobek będzie nieczynny.W sprawie zapisania dziecka od września b.r., uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny.

Spacery – dotleniamy się gdy tylko pogoda nam sprzyja.

Pobyt na świeżym powietrzu to dla nas bardzo ważne. Kiedy nabieramy odporności? Podczas spacerów, biegania po parku wśród jesiennych liści, na placu zabaw zjeżdżając na ulubionej ślizgawce, robiąc babki z piasku, wędrując na zielonogórski deptak na lody, odwiedzając Ogród Botaniczny, oraz schronisko dla zwierząt. Możliwości jest bardzo wiele, uwierzcie.

Eksperymenty fizyczne

Koncerty na żywo z muzykami zielonogórskiej Filharmonii

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z naszymi wspaniałymi muzykami z Filharmonii zielonogórskiej. Te niezwykle barwne muzycznie spotkania,prezentowane będą każdego miesiąca. Dzieci poznają różne rodzaje muzyki (klasyka, jazz, muzyka ludowa, rozrywkowa, rockowa) . Naszym zadaniem jest zainteresowanie dzieci światem dźwięku i muzyki. Będziemy uczyć się rozpoznawać muzykę głośną, cichą, wesołą, smutną, Na pierwszym spotkaniu pojawił się kontrabas, skrzypce, wiolonczela. Dzieci potrafiły po spotkaniu wskazać i nazwać poszczególne instrumenty. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. Ciekawe, jakie instrumenty zawitają do nas?

Warsztaty plastyczne

W naszym żłobku kładziemy olbrzymi nacisk na zajęcia plastyczne, ćwiczymy małą motorykę. Pozwalając dziecku na samodzielną pracę z kredką, pędzlem i farbą, bibułą, klejem, kolorową kartką, uczymy kreatywności, rozwijamy wyobraźnię, która nie ma końca podczas takich właśnie zajęć.

Bal, niech żyje bal.

Ach, cóż to był za bal. Pojawiły się księżniczki, przybył Spiderman, Kotki, Misiu, Biedronka, Kowboj, królewna Śnieżka i wiele, wiele innych wspaniałych postaci bajkowych. Kółeczka, podskoki, wężyki, zabawie nie było końca.

Dzień Babci i Dziadka

Dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie. Dzieci przygotowywały się do występu wiele dni. Efektem wspaniałego występu były codzienne próby Misiobazików. Piosenka „Babciu droga Babciu”, Dziadku drogi Dziadku” zrobiła ogromne wrażenie na publiczności. Występ zakończył się wręczeniem upominków wykonanych przez dzieci przy pomocy wychowawców oraz słodkim poczęstunkiem.

Witamy nowe Misiobaziki

Z początkiem września przyszły do nas nowe dzieci, nie tylko maluszki. Przywitaliśmy również starsze dzieci. Jedne weszły do sali odważnie, rozglądając się ciekawie za nowymi zabawkami. Inne z łezką, płaczem lub smutną miną, wystraszone i nieufne.
Te obawy i strach znikną a pojawi się uśmiech, ciekawość i zaufanie.
Wiemy o tym ponieważ większość naszych dzieci w taki właśnie sposób zaczynała swoją przygodę ze żłobkiem

Sadzimy kwiaty

Wczesna wiosna, to czas kiedy możemy pomyśleć o posadzeniu np. Bratków. Do tak poważnego zadania, Smerfy podeszły bardzo odpowiedzialnie. Przy pomocy pani Asi i pani Kamili, udało się zasadzić w donicach, jakże wdzięczne i kolorowe kwiaty. Zdobią szatnię a starszaki dbają, aby zawsze miały wodę do picia. 

Adaptacja najmłodszych Misiobazików

Pszczółki, to najmłodsza grupa w naszym żłobku. Adaptacja dzieci trwa zwykle około tygodnia. Po tym czasie, maluchy zmieniają się nie do poznania. Są otwarte, wesołe, uśmiechnięte a przede wszystkim czują się bezpiecznie. 

Urodziny Misiobazików

O urodzinach każdego Misiobazika pamiętamy.. Siadamy przy wspólnym, udekorowanym stole, pełnym smakołyków, przygotowanych często przez rodziców. Oczywiście śpiewamy „sto lat, sto lat”, składamy życzenia jubilatowi i wręczamy wspólnie przygotowaną przez dzieci i wychowawcę laurkę. 

Warsztaty plastyczne

Zajęcia plastyczne dają dzieciom mnóstwo kreatywnej swobody. Wychowawcy przeprowadzają warsztaty bardzo często. To czas wspólnej zabawy i nauki. Malujemy, rysujemy, wyklejamy. 

Dotleniamy się cały rok

Jeżeli mocno nie wieje, nie pada deszcz, ubieramy buty, kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki w zimową mroźną pogodę i dotleniamy się. Ze spacerów korzystają również najmłodsze Misiobaziki. W jaki sposób? Bierzemy wózki i wędrujemy do parku Tysiąclecia. Wiosną i latem, przesiadujemy na naszym placu zabaw. To największa frajda dla dzieci: małpi gaj, ślizgawki, letni domek, wiaderka, łopatki, wywrotki pełne piasku – uśmiech nie znika z twarzyczek dzieci. 

Magiczny świat baniek

Każdy wie, że dzieci uwielbiają bańki mydlane. Zawitała do nas Bańko-Ula, pokazując magiczny świat baniek. Tworzyła wielkie, ogromne bańki i zamykała w nich dzieci. Na twarzach malowało się zdziwienie, strach, zaskoczenie, radość, śmiech. Reakcje były bardzo różne. Starszaki miały możliwość wykonania samodzielnie wielkiej bańki. 

Bal karnawałowy

Cóż to był za bal. Zawitały do nas biedronki, księżniczki, spiderman, kotki, policjant, strażak, kowboj, myszki, anioł i wiele innych postaci bajkowych. Dzięki zajęciom rytmicznym, dzieci wspaniale potrafiły odnaleźć się podczas balu. Przy muzyce znanych dziecięcych piosenek, dzieci skakały, robiły kółeczka, i tańczyły w parach. To był naprawdę szalony i wesoły bal. 

 

Dzień Babci i Dziadka

Po wielu dniach przygotowań, codziennych prób, nadszedł dzień, spotkania się z babciami i dziadkami. Pani Ania, prowadząca rytmikę, wspaniale przygotowała maluchy do występu. Dzieci zaprezentowały kilka piosenek, kilkoro dzieci powiedziało wierszyk, były tańce, podskoki i obroty. Smerfy i Tygryski pokazały, jak wiele nauczyły się na zajęciach z j. angielskiego. Występy uwieńczone zostały wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków i oczywiście słodkim poczęstunkiem.